У Запоріжжі відбулася масштабна екологічна акція «Врятуємо Дніпро разом!»

Ініціатором громадської екологічної ініціативи «Врятуємо Дніпро разом!» виступив громадський союз «Зелений центр Метінвест м. Запоріжжя» за підтримки запорізьких підприємств Метінвесту спільно з Національним заповідником «Хортиця», Запорізької обласною організацією товариства рибалок та мисливців і федерацією підводного полювання, дайвінгу та рибальства. Участь у суботнику взяло понад 1000 запорожців.

В ході екологічної акції провели прибирання Набережої магістралі – на ділянці протяжністю близько 5 км. Масштабний суботник пройшов і в Комунарівському районі Запоріжжя: спільно з городянами працівники запорізьких підприємств Метінвесту – «Запоріжсталі», «Запоріжвогнетриву», «Запоріжкоксу» і Запорізького ливарно-механічного заводу – прибрали зелену територію поблизу дитячого табору «Локомотивець».

За підсумками суботника зібрано 27 тонн сміття, сухостою і листя. Водолази обласної федерації підводного полювання, дайвінгу та рибальства провели очистку дна Дніпра від сміття. Відбулося масштабне зариблення Дніпра – в річку випустили понад 27 тис. особин білого товстолобика і білого амура, природних меліораторів річкового дна.

На Хортиці громадська організація «Зелений центр Метінвест м. Запоріжжя» спільно з Національним заповідником «Хортиця» провели екологічний квест для 60 дітей з 16 шкіл Запоріжжя.

Діти вчилися орієнтуватися на місцевості, вивчали флору і фауну острова, взяли участь у висадці більше ста дерев у «Хортицькому лабіринті».

Для маленьких запоріжців організували спеціальну програму: майстер-класи з виготовлення годівниць для птахів, розпису імбирних пряників, цікаві уроки хімії та анімаційне шоу.

Нагадаємо, громадська екологічна ініціатива «Врятуємо Дніпро разом!» Реалізується з 2012 року. За цей період в акції взяли участь більше 9000 людей, висаджено понад 817 дерев, зібрано понад 130 тонн сміття, в Дніпро випущено близько 170 тисяч особин риби, встановлено 8600 нерестових площ, 30 плаваючих гнізд і 30 годівниць для птахів. У 2018 року загальна екологічна ініціатива «Врятуємо Дніпро разом!» Комбінату «Запоріжсталь» увійшла до Книги рекордів України як наймасштабніша екоакції в Україні.

Останні новини
Меню